12-09-2026 11:00 - 16:00
Speciaal concert
Open Monumentendag 2026
Bezoek de monumentale Oude Kerk Zoetermeer en moderne aanbouw De Herberg tijdens de Open Monumentendag 2026, en bekijk het bijzondere interieur met doorlopende presentaties en informatiepanelen.
Programma
11:00 uur Deuren open
12:00 - 13:00 uur Johan van Oeveren bespeelt het carillon in de kerktoren.
Muziek van Bach, filmmuziek en Hollandse liedjes
13:00 - 13:45 uur Geurt van Lagen bespeelt het grote Lohman orgel, met dit programma:
Jan Pieterszoon Sweelinck (1562-1621):
Est-ce Mars, SwWV 321
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
arr. Reitze Smits:
Suite in g, BWV 997:
- Prelude
- Fuga
- Sarabande
- Gigue
- Double
Cor Kee (1900-1997):
Merck toch hoe sterck (con variazioni)
Doorlopende expositie van quilts door Elly Prins in aanbouw De Herberg.
16:00 uur Einde
Johan van Oeveren (1949) studeerde orgel in Utrecht bij Nico van den Hooven. Later improvisatie bij Piet van Egmond, interpretatie bij Jaap Nieuwenhuijse en koordirectie bij Louis Coenen en Jan Eelkema. Hij studeerde schoolmuziek aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag bij Ger Storms. Hij behaalde het diploma docent Koorvorming bij Frans Schouten. Johan is dirigent/organist/docent Koorvorming en geeft zangles. Diverse composities staan ook op zijn naam. Hij voerde verschillende grote werken uit in authentieke bezetting waaronder: Messiah, Weihnachts Oratorium, Johannes Passion en Requiem van Mozart. Verder is hij dirigent van verschillende koren. Ook is hij muziekadviseur van de afdeling Holland voor de K.N.Z.V. De laatste jaren heeft hij in Amersfoort op de Beiaardschool gestudeerd bij onder andere Gijsbert Kok.
Geurt van Lagen (2001) volgde orgellessen bij Arja Maas en Jaap-Jan de Rooij.
In september 2021 startte hij zijn studie aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag met hoofdvak Orgel bij Jos van der Kooy. Op 26 juni 2025 behaalde hij zijn Bachelor Diploma Orgel, waarbij zijn eindexamen-uitvoering in de Sint Bavokerk in Haarlem door de jury werd beoordeeld met een 10, met een aantekening voor vrijmoedigheid en vrijzinnigheid.
Geurt volgde bijvak-pianolessen bij Wim Voogd. Sinds 2023 studeert hij Kerkmuziek aan het Codarts conservatorium in Rotterdam bij Hayo Boerema (improvisatie), Arie Hoek (hymnologie en cantoraat) en Hanna Rijken (liturgiek). Verdere lessen en masterclasses volgde hij bij onder anderen Pieter Dirksen, Olivier Latry en Daan Manneke.
Op 5 juni 2026 won hij de 1e prijs bij het "Duyschot Orgelconcours 2026" in de Westerkerk in Amsterdam, in de Conservatorium-categorie.
Sinds februari 2024 is Geurt cantor-organist van de Oude Kerk in Zoetermeer, waar hij onder meer vaste bespeler is van het monumentale Lohmanorgel uit 1838.